s

Instytut Psychoedukacji i Psychoterapii

Witamy w Instytucie Psychoedukacji i Psychoterapii w Szczecinie.

Pracownia Psychoedukacji w 2009 roku powołała do życia Instytut Psychoedukacji i Psychoterapii (IPIP) zajmujący się pracą naukowo-badawczą oraz szkoleniową w obszarze psychologii i psychoterapii. W ramach Instytutu Psychoedukacji i Psychoterapii (IPIP) powstają projekty naukowo-badawcze we współpracy z instytucjami badawczymi z Europy.

Do naszych partnerów międzynarodowych należą:

- Deutsche Geselschaft fur Sandplay Therapie http://www.sandspiel.de/

Przy współpracy z Niemieckim Towarzystwem Terapii w Piaskownicy oraz Towarzystwem Wspierania Inicjatyw Kulturalno Społecznych, Pracownia Psychoedukacji współrealizuje projekt http://terapiawpiaskownicy.pl/ którego nadrzędnym celem jest wyposażenie ośrodki psychoterapii województwa zach-ego w skuteczną metodę Sandplay Therapy. Niemieccy przedstawiciele metody Sandplay przeszkolili w ramach projektu pierwszą grupę 11 psychoterapeutów z województwa.

-  L’Ecole de Reconversion Professionnelle Gabriel et Charlotte Malleterre

Psycholodzy z Pracowni Psychoedukacji od 2010 roku współpracują z L’Ecole de Reconversion Professionnelle Gabriel et Charlotte Malleterre przy tworzeniu innowacyjnych programów psychoedukacji i aktywizacji zawodowej Osób Niepełnosprawnych. W ramach Programu Uczenie się przez całe życie Leonardo da Vinci Pracownia Psychoedukacji współpracuje także z :

- Uniwersytetem w Maladze (Hiszpania),
- Association D’ENTRAIDE VIVRE-CENTRE ALEXANDRE DUMAS z Francji,
- Organizacją Higher Rhythms z Wielkiej Brytani, Organizacją LCEducational z Cypru,
- Organizacją V.O.F. Eskwadraat z Holandii
- Organizacją Il Mosaico - Consorzio di Cooperative Sociali - Società Cooperativa Sociale z Włoch
- G.N.A. "O EVAGGELISMOS"METANOSOKOMIAKOS XENONAS VRACHIAS PARAMONIS z Grecji

Ponadto w ramach działalności Instytutu Psychoedukacji i Psychoterapii (IPIP) prowadzone są następujące programy:

1. Psychoterapia i wsparcie okołoporodowe kobiet i ich rodzin

Narodziny są jednym z najważniejszych wydarzeń w życiu człowieka, a jakość doświadczenia z nimi związanego i fantazje na ich temat żyją na stałe w życiu psychicznym zarówno kobiet, jak i mężczyzn.

Ciąża, poród, karmienie piersią, pierwsze kontakty matki z dzieckiem są wydarzeniami, które naturalnie, w najlepszych nawet okolicznościach, zmuszają do kontaktowania się z pierwotnymi uczuciami dziecka i rodziców. W tym ważnym doświadczeniu w wielu przypadkach profesjonalna pomoc psychologiczna może być pomocna. W innych sytuacjach znacznie trudniejszych, jak na przykład poronienia lub wczesnej śmierci, wręcz niezbędna. W sytuacjach gdy zwykły lub powikłany poród wywołuje reakcje paraliżu i cierpienia psychicznego, profesjonalny kontakt, czasami tylko jednorazowy, pozwala pacjentkom lub pacjentom zrozumieć powody stagnacji i odzyskać zdolności do komunikowania się samemu ze sobą i z bliskimi. Psychoterapeuci Pracowni Psychoedukacji pomagają w tym szczególnym czasie, tak kobietom jak i ich bliskim.

2. Psychoterapię par i małżeństw

3. Psychoterapię dzieci i młodzieży

psycholog Szczecin

psychoterapeuta Szczecin

aktywizacja zawodowa osób niepełnosprawnych